6 C
Skopje
недела, април 2, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Водителката доживеа мозочен удар додека читаше вести: „Прво го изгубив видот“

  Водителка на вести од Оклахома доживеа мозочен удар на камерата во телевизиско студио, а нејзината емисија во живо во саботата наутро нагло беше прекината.

  Џули Чин од филијалата на NBC, KJRH во Тулса, зборуваше за откажаното лансирање на ракетата SLS како дел од мисијата Artemis-I на НАСА кога почна да пелтечи, не можејќи да ги изговара зборовите што ги читаше од телепромптерот.

  Збунетата водителка се обидела да ги прочита вестите, но набрзо веќе не можела ништо да каже гласно.
  „Извинете, нешто не е во ред со мене утрово, им се извинувам на сите“, рече таа конечно, по што говорот и го предаде на метеорологот Ени Браун.

  „Џули те сакаме, сите имаме вакви денови“, се слушна како Браун ѝ вели низ смеа пред да ја земе палката.
  Но, Чин не се вратила во етерот и по завршувањето на временската прогноза – нејзините колеги се јавиле на 911 и Чин веднаш била пренесена во болница.

  Во неделата вечерта таа на Фејсбук објави дека сега и е добро и дека лекарите веруваат дека доживеала „почеток на мозочен удар, а не целосен мозочен удар“.

  Таа објасни како пред емитувањето на вестите се чувствувала совршено добро, но како нејзината состојба нагло и ненадејно се влошила.

  „Се појави од никаде. Сè почна да се случува за неколку минути. Прво делумно го изгубив видот на едното око, а малку подоцна ми се вкочанија дланката и раката. Сфатив дека не ми е добро кога не можев да ги кажам зборовите што ги читав од телепромптерот. Ако ме гледавте во сабота наутро, знаете колку очајно се обидував да продолжам, но зборовите едноставно не ми излегуваа од уста“, напиша Чин, а потоа им се заблагодари на своите соработници што препознаа што се случува и веднаш и помогнаа.

  „Многу сум благодарна за нивната брза реакција. Отсекогаш сум велела дека го имам најдобриот тим, а ова е уште еден доказ за тоа“, додаде водителката, која се уште е во болница на одредени тестирања и проверки.

  Сепак, таа пред камерите најави брзо враќање.

  Latest Posts

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.