6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Водата со ѓумбир спречува 7 болести: Оној кој ќе ја пие редовно, секогаш ќе биде заштитен

  Доволно е само една чаша секое утро и ќе го поштедите телото од многу сериозни заболувања.

  На сите ни е добро познато колку ѓумбирот е добар за здравјето. Поради своите бројни анти-воспалителни, антибактериски и антиканцерогени својства, ѓумбирот може да спречи и да излекува многу болести.

  Ја подобрува циркулацијата

  Ѓумбирот ја прочистува крвта и ги исфрла токсините. За добра циркулација и здрава крв, направете пијалок од 5 литри вода и 50 грама рендан ѓумбир. Ѓумбирот кој ќе ви преостане откако ќе ја процедите ѓумбировата вода, можете да го користите како облога или надворешно третирање на циркулацијата на нозете.

  Помага во лекување на ракот

  Се` повеќе научници тврдат дека ѓумбирот може да ги уништи клетките на ракот. Поради тоа, тој е една од главните состојки во многу природни рецепти за кои се верува дека го лекуваат ракот.

  Ги ублажува главоболките

  Доколку имате проблем со чести главоболки, пијте чај од нане со ѓумбир. Засладете го со малку мед и испијте го кога ќе ве боли главата. Разликата помеѓу чајот од ѓумбир и аналгетикот е во тоа што со него ќе ја ублажите главоболката, но ќе направите и нешто добро за остатокот од телото.

  Ги лекува воспаленијата, ја елиминира кашлицата

  Нема подобар сојузник во борбата против грип и настинка од ѓумбирот! Ставете неколку парчиња ѓумбир во врела вода и направете чај кој за брзо време ќе ве ослободи од кашлицата, пишува MyHealthyFoodTips.com. Важно е чајот да го пиете ладен и да му додадете малку лимон.

  Ги ублажува тегобите поради артритис, болката во мускулите и зглобовите

  Измешајте малку ѓумбир и куркума, соединете ги со неколку капки вода и масирајте на болните места. После ова, ќе се чувствувате многу подобро.

  Варење и проблеми со желудникот

  Секој ден џвакајте малку ѓумбир за да го регулирате апетитот и да се ослободите од проблемите со варењето. Исто така, на овој начин ќе спречите гадење и повраќање.

  Го регулира нивото на шеќер во крвта

  Доволно е да пиете чаша вода со малку ѓумбир секое утро и никогаш повеќе нема да мора да се грижите за шеќерот.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.