6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  „Водата беше црна, а машината со денови исфрлаше бигор“ – ова најдобро ја чисти машината за перење

  Домаќинките се почесто лек бараат во домашните средства за чистење, пред се заради заштеда на домашниот буџет, а и бидејќи неретко се испоставува дека природните рецепти даваат подобар резултат од купените средства.

  Повеќето знаат дека сода бикарбоната и алкохолниот оцет се незаменливи во домаќинството, а особено кога станува збор за чистење, и да, во комбинација, но и самостојно прават „чуда“.

  Kažu da je soda bikarbona zlato za domaćinstvo

  На форумите на кои се обработува темата домаќинство, една жена напишала дека доколку сипете оцет директно во  бубањот, оставите да „преноќи“, а потоа утрината машината ја вклучите на 90 степени празна, ќе ја исчисти сета нечистотија од неа.

  „Го направив тоа навечер, а утрината ја вклучив. Не можете ни да замислите што се не исфрли од себе. Исфрли половина килограм бигор кој воопшто не беше бел. Морам да го повторам ова додека не излезе целосно чиста вода“, тврди дамата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.