6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Внимавајте: Ако од бојлерот слушнете ваков звук веднаш исклучете го – можно е да експлодира

  Сите добро знаеме дека пред туширање, задолжително бојлерот мора да се исклучи, но пости уште една работа на која треба да внимавате.

  Овој уред покрај жешката вода и струја во него содржи и жешка водена пареа која е под притисок.

  Имено бојлерот во најлош случај може и да експлодира, а до тоа може да дојде поради не контролирано загревање на водата, во тој случај бојлерот почнува да шушти и да се слуша водата која „клокоти“

  Во тој случј проверете ја стрелката на термометарот и проверете до каде е. Ако е на крајот од црвената линија, веднаш исклучете го бојлерот и повикајте мајстор.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.