6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Влатко Ѓорчев со интересен фејсбук статус: Нека горат телефоните, на 85 % од податоците води ВМРО-ДПМНЕ

  Влатко Ѓорчев вечерва на својата официјална Фејсбук страница објави резулатите од ВМРО-ДПМНЕ, според кои нивната кандидатката Гордана Силјановска Давкова е во водство.

  -Споделувајте! Нека горат телефоните! На 85 % обработени: Сиљановска 303.000, Пендаровски 298.000, Река 62.000, Неважечки 28.000

  Радувајте се! Жива е Македонија!, напиша Ѓорчев.

  Влатко Ѓорчев даваше огромна поддршка на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Сиљановска Давкова во текот на кампањата. Тој и покрај тоа што беше нејзин противкандидат при внатрешниот избор во ВМРО-ДПМНЕ даде максимална поддршка за официјалниот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ.

  Споделувајте! Нека горат телефоните! : )На 85 % обработени: Сиљановска 303.000 Пендаровски 298.000 Река 62.000 Неважечки 28.000 Радувајте се! Жива е Македонија! ??

  Posted by Владимир Ѓорчев (Влатко Ѓорчев) on Sunday, 21 April 2019

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.