6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Владата на Венецуела ги одби барањата од Европа за нови избори

  Владата на Венецуела денеска ги отфрли барањата на европските земји за наскоро да бидат распишани нови претседателски избори.

  Лидерот на владејачката партија во земјата, Диосдадо Кабељо, денеска изјави дека челници како што е шпанскиот премиер Педро Санчез треба двапати да размислат пред на Венецуела да и држат предавања за демократија, пренесе агенцијата АП.

  „Кој го избра него (Санчез)?“, запраша Кабељо.

  Санчез стана премиер како резултат на парламентарен договор постигнат зад затворени врати, откако неговиот претходник поднесе оставка поради обвиненија за корупција, потсетува американската агенција.

  „Никој не може да дојде и да ни наредува“, рече Кабељо вечерва на митинг пред приврзаниците во државата Кохедес.

  Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на ЕУ, Федерика Могерини, денеска порача дека за нов претседател ќе биде признаен лидерот на опозицијата Хуан Гуаидо, доколку владата во наредните денови не распише нови избори.

  Претходно Франција, Германија, Велика Британија и Шпанија до владата на претседателот Николас Мадуро поставија осумдневен рок за свикување на избори и исто така условија дека во спротивно ќе го признаат Гуаидо за преоден претседател на земјата.

  Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, денеска на седницата на Советот за безбедност на Обединетите нации ги повика државите да одберат страна за прашањето во Венецуела.

  „Сега е време секој народ да избере страна. Веќе нема одложувања, нема повеќе игри. Или ќе застанете на страната на слободата или сте во спрега со Мадуро и неговиот хаос“, изјави Помпео, а пренесе агенцијата „Ројтерс“.

  Latest Posts

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.