6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Виц: Се среќаваат министер од Македонија и Јапонија

  На семинар се среќаваат министер од Македонија и негов колега од истата област во Јапонија. Во текот на паузата започнуваат разговор:

  Македонецот: Извинете колега, колку вработени имате вие во вашиот сектор?
  Јапонецот: Шест, а вие?
  Македонецот: Седум.

  Вечерта си одат во собите да си легнат ама и двајцата не можат да заспијат.

  Македонецот се превртува и мисли: Зашто го излажав Јапонецот? Зошто не му кажав дека сме 200 вработени?

  Јапонецот пак се препотува прашувајќи се: Што ли работи тој седмиот!?

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.