6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИЦ: Попе јас згрешив, многу згрешив

  Оди Блажо кај попот да се исповеда, и му вика:  Попе јас згрешив многу згрешив.

  – Господ ќе ти просте синко, де кажи што е работата.

  – Вчера товарен со камионот возам и натаму кај Катланово качив една стоперка, згодна, убава, облечена во танки мали шорцеви, и куса мајица, и цело време ме гледаше провокативно.

  – Добро синко, кажи ми кај згреши? Во мислите попе, во мислите, одговара Блажо. – Добро, секое сабајле и навечер, ќе пиеш по една кофа вода, и Господ ќе ти прости, му враќа попот.

  – Ама зошто толку вода бре попе да пијам – Оти си КОЊ бе Блажо!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.