6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Виц на денот: Трпе, Трпана и нејзината лотарија

  Трпе ја чекал жена си за ручек. Малку подзакаснила, ама затоа дошла со спакуван подарок – обетки. Трпе ја прашува:

  – Трпано, од каде ма обеткиве? – Ги добив на лотарија, одговори Трпана.

  После некој ден пак: Трпано, не ми кажа обеткиве како ги доби? – Ти реков дека на лотарија!

  После 2 недели си доаѓа Трпана дома со 2 аранжмани за одмор во Шпанија. Трпе пак ја прашува:

  – Трпано, од каде сега ваучериве? Ги добив на лотарија, , му одговорила таа.

  Отишле заедно на патувањето. Трпе си лежи на плажа и ја довикува Трпана која плива во морето веќе подолго време:

  – Трпан!о, излези од водата ќе ти настине лотаријата

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.