6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Виц на денот: Македонче на печалба

  По 10 години, Трпе се враќа од печалба во Германија. На аеродромот го чека целото семејство насмеани од уво до уво. Мајка му го здогледала Трпе и се стрчала кон него, но тој и удрил шамар.

  По неа се затрчува и сестра му, а Трпе и неа и удрил шамар. Истото го направил и со неговиот брат. На крајот доаѓа татко му и го прашува:

  – Добро бе Трпе, што ти е тебе, зошто сите нè шамараш?

  Трпе одговара:

  – Како бе зошто? 10 години сум во Германија, денар не сте ми испратиле!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.