6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Виц на денот: Кој слуша најдобро?

  Чак Норис, Супермен и Брус Ли се натпреварувале кој најдобро слуша.

  Почнал Супермен и вика:

  – Спијам јас една вечер и почнав да слушам чудни звуци. Одам во едната соба – нема ништо, одам во другата соба и што да видам – пајакот фатил плете пајажина!
  На тоа Брус Ли му враќа:

  – Ништо не е тоа. И јас една вечер спијам и нешто шушка, тропа, чудни звуци ми се слушаат, И станав да видам што е работата. Одам во едната соба нема ништо, одам во другата соба нема ништо, одам во ВЦ и што да видам чешмата почнала да фаќа ‘рѓа.

  Доаѓа редот на Чак Норис:

  – Пфф… тоа ништо не е. Јас една вечер спијам и исто почна нешто да тропа, да испушта некои силни звуци и станав да проверам што е. Одам во едната соба ништо, одам во другата соба ништо, во ВЦ ништо. Се враќам во спалната отворам шифоњерот и што да видам – капутот ми излегува од мода!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.