6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИЦ: Македонијо ти ли си?

  Се вратил Трифун во Скопје по 20 годишна печалба во Австралија.

  Штом слегол на аеродромот, толку му станало мило што згазнал на македонска земја, ги оставил куферите, ги кренал двете раце кон небото и рекол:

  – Ех, Македонијо, мила Македонијо, ти ли си?

  Кога посегнал да си ги земе куферите, со изненадување сфатил дека веќе ги нема.

  – Ти си, ти си, да одиш во ПМ!!!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.