6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИЦ: Како успеа човече да направиш толку богатство?

  Оди некој македонски архитект кај свој колега во Италија. Го гледа италијанецот со две куќи, три автомобили, пет мобилни телефони и сл. Па го прашува:

  -Како успеа човече да направиш толку богатство?

  На тоа италијанецот му одговара:
  -Го гледаш оној мост?
  -Го гледам, му вели македонецот
  -Епа тој мост требаше да биде 120m x 25m, а јас го направив 120m x 22m па од тие 3 метри го направив ова богатство.

  Доаѓа следната година италијанецот во Скопје, па го гледа македонецов со 3 хотели на Охридско Езеро, вози џип, има казино, јахта која ја поставил на наше море.

  А од каде па сега ти сето ова ?
  – Го гледаш оној мост онде?
  Италијанецот на тоа одговорил: Не! На тоа нашиов му рекол: – Тука требаше да биде!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.