6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИЦ: Зоки Поки заклучен на терасата јаде лепче со мармалад

  На родителите на Зоки Поки им се присакало, па му намачкале лепче со мармалад, го заклучиле на терасата и му рекле дека нема да го отклучат додека не го изеде.

  Потоа влегле во спалната соба и се фатиле за работа.

  По малку време Зоки Поки извикал: Тато! Што е, рекол татко му?
  – Комшијата Иван со фамилијата заминуваат на море. Товараат чамец на колата.

  По малку време Зоки Поки пак извикал: Тато!  Што е?
  – Комшијата Ѓорги со фамилијата заминуваат на планина. Товараат два шатора.

  По некое време Зоки Поки пак извикал од терасата: Тато! Што е пак сега?
  – Комшиите Петар и Јадранка ја прават онаа работа!
  – Од кај знаеш бе Зоки?
  – Па и нивниот син јаде мармалад на терасата!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.