6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вистината за кикириките: Ги јадете често, а не знаете што му прават на вашиот организам

  Нема да верувате кога ќе прочитате колку корист можат да ви донесат само 50 гр кикирики дневно.

  Кикириките имаат одличен вкус, а богати се со масти, протеини и други здрави хранливи состојки.

  Предностите на кикириките се различни, па секако треба да ги додадете на листата секојдневни намирници. Меѓутоа, поради содржината на мастите и калориите кои ги имаат кикириките, не би требало да претерувате.

  Овие 12 својства на кикириките ги прават доста корисни за вашето здравје и убавина.

  1. Добри се за здравјето на срцето
  2. Ја зајакнуваат енергијата
  3. Помагаат при слабеење
  4. Помагаат во борбата против рак
  5. Спречуваат камен во жолчката
  6. Го подобруваат помнењето
  7. Помагаат во борбата против депресија
  8. Добри се за здравјето на бремени жени
  9. Спречуваат Алцхајмерова болест
  10. Ја прават кожата блескава и затегната
  11. Го спречуваат губењето на косата
  12. Спречуваат бори и стареење

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.