6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Видов како една корејска домаќинка лесно се ослободи од прашината, и го направив истото! Сега куќата е секогаш чиста и мириса на свежо

  Проблемот со прашината на површините во куќата и е познат на секоја домаќинка. Но, некои од нас ја чистат прашината секој ден, а други тоа го прават поретко.Па, јас спаѓам во втората категорија на домаќинки, бидејќи знам една тајна.

  Благодарение на оваа тајна, површините остануваат чисти подолго, прашината не се таложи на нив.

  Се ослободувам од прашината со едноставен омекнувач. Секако, звучи малку чудно. Но, верувајте ми, тоа функционира добро.

  Важно! Омекнувачот треба да каже дека има антистатички својства. Ова значи дека таквата алатка совршено ќе ја одврати прашината.

  Прво треба да намокрите крпа и да ја исцедите. И со оваа малку влажна крпа ја отстрануваме прашината од површините. Не заборавајте да ги исчистите вратите од прашина.

  Ги бришеме и светлите површини, дури и ако визуелно изгледа дека нема прашина. Всушност, тоа е, едноставно не е толку забележливо на светли површини.

  Потоа истурете мала количина омекнувач во садот. Намокрете ја крпата во овој производ и повторно избришете ги сите места каде што обично се акумулира прашина.

  Забелешка .
  Нанесениот слој на регенератор треба да биде многу тенок.

  Еве една необична употреба што ја најдов за омекнувач. Задолжително пробајте го овој трик и многу поретко ќе бришете прашина

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.