6 C
Skopje
сабота, декември 9, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (ВИДЕО) Ѓоковиќ како ретко кој го знае – му пцуеше мајка на навивач среде натпревар

  Новак Ѓоковиќ вчера одигра меч за заборав на стартот од Мастерсот во Монте Карло, но сепак со крајни напори успеа да слави над за него незгодниот противник Филип Колшрајбер.

  Првиот рекет на светот покрај слабата игра, уште еднаш ја покажа својата лоша страна, откако повторно ги мина сите граници на културното однесување и на неколку пати испрати сочни пцовки до публиката.

  Недоличното однесување на Новак Ѓоковиќ на мечот со Колшрајбер:

  https://twitter.com/i/status/1118525748262973440

  Но, тоа не беше сè од српскиот тенисер, бидејќи кон средината на вториот сет ги загуби нервите, па ја истури нервозата врз рекетот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.