6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИДЕО: Орангутан се обидува да ја спречи машината што му го уништува домот

  Видео кое се појави на социјалните медиуми, прикажува орангутан кој се обидува да спречи багер што го уништува неговото живеалиште.

  Додека работниците сечат дрвја во областа Кепатанг, западно Борнео, орангутан се обидува да ја запре машината.

  Видеото е снимено од Меѓународната организација за спасување животни (ИАР) и е направено во 2013 година, но пред само неколку дена беше објавено во јавноста.

  Видеото предизвика многу реакции, а тие претежно одат во насока дека човекот е најголемото зло на Земјата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.