6 C
Skopje
среда, март 29, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Мајка го пронашла својот изгубен син мртов во канал со помош на апликација

  Тежок ужас ја потресе мајката која го пронашла својот изгубен син мртов, неподвижен во ендек откако користела апликација за следење на iPhone. прифаќајте или враќајте...

  Чудо! 6-годишната Александра се разбудила од кома на 22 години, лекарите го направиле ова

  6-годишната Александра Јанчарска, ќерка на позната полска актерка, голта апче со вода и се гуши. Поради хипоксија девојката паднала во кома, во која останала...

  (Видео) Шокантен филм: Џексон им давал накит на момчињата како награда за да бидат со него

  Доволни се само две минути во четиричасовниот документарен филм Leaving Neverland за да се разбере дека оставината на Мајкл Џексон никогаш нема да биде иста, пишува новинар на „Гардијан“ во својот коментар за документарниот филм за кралот на поп-музиката. Филмот почнува со краток вовед во кој се фали неговиот неоспорен талент, а потоа истиот човек што го фали ја крева главата гледајќи во камерата и вели: „И, освен тоа, јас бев сексуално злоупотребуван седум години“.

  Компанијата, која го претставуваше Џексон од првиот ден кога беше најавено дека документарниот филм ќе биде прикажан на фестивалот „Санденс“, тврди дека тоа е безмилосен и патетичен обид да се искористи и злоупотреби името на Мајкл Џексон и неговите фанови наводно досега му испратиле стотици закани на режисерот на филмот, Ден Рид.

  Документарниот филм ќе биде прикажан оваа година на HBO, а Рид во него открива детаљно сведоштвото на двајца мажи што го обвинуваат Џексон дека, додека биле деца, сексуално ги злоупотребувал. По прикажувањето на филмот, бил одржан кус разговор со режисерот и малтретираните мажи, а нивните приказни се многу слични: двајцата имале помалку од десет години кога се сретнале Џексон и двајцата биле заинтересирани дека еднаш, кога ќе пораснат, ќе се обидат во музичката индустрија и двајцата биле злоупотребувани низа години.

  Првиот е Вејд Робсон, кој уште како момче бил голем обожавател на Џексон вентилатор и веќе на петгодишна возраст го имитирал на разни локални натпревари. На еден таков натпревар победил и го запознал Џексон. Кога се сретнале, меѓу нив се создале блиски односи и пријателство. Другиот е Џејмс Сафихук, кој се запозна со Џексон кога тие беа заедно во реклама за „Пепси“. Потоа Сафихук му се придружил на турнеја и, како и во случајот на Робсон, клучната улога ја одиграле нивните мајки кои биле заслепени од славата на Џексон и го сметале за член на семејството.

  Сафихук вели дека неговото пријателство со Џексон се претворило во сексуално кога Џексон му покажал како се мастурбира. Сафихук мислел дека тоа е само уште еден начин на пријателски односи. Сепак, набргу тоа прераснало во сексуална врска секогаш кога биле сами и ги делеле хотелските соби, дури и кога со нив била мајка му на Сафихук, која не бола свесна за тоа што се случувало.

  Сафихук се сеќава како се разбудил еднаш и Џексон му кажал дека орално го задоволувал додека спиел.
  Во еден од бизарните моменти, Сафихук опишува некој вид свадба меѓу него и Џексон кога Џексон му дал венчален прстен што тој сè уште има и го покажува во камерата. Тој рече дека Џексон му давал накит како награда за секс.

  На Робсон, пак, му покажувал порнофилмови кога имал само седум години, а на Сафихук му давал алкохол. Но, како што тие станувале постари, така нивното место го заземале нови, дури и помлади момчиња.

  И двајцата тврдат дека не биле платени за појавување во документарецот и дека нивниот единствен мотив е да ја кажат вистината.

  Latest Posts

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Мајка го пронашла својот изгубен син мртов во канал со помош на апликација

  Тежок ужас ја потресе мајката која го пронашла својот изгубен син мртов, неподвижен во ендек откако користела апликација за следење на iPhone. прифаќајте или враќајте...

  Чудо! 6-годишната Александра се разбудила од кома на 22 години, лекарите го направиле ова

  6-годишната Александра Јанчарска, ќерка на позната полска актерка, голта апче со вода и се гуши. Поради хипоксија девојката паднала во кома, во која останала...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.