6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Украински политиколог и руски водител се степаа во емисија во живо

  Во емисија за политички прашања што се емитувала во живо на руската телевизија НТВ дошло до тепачка меѓу укрански политиколог и водителот на емисијата.

  До физичката пресметка дошло по расправата за ситуацијата во источна Украина. Најпрвин вербалната пресметка почнала меѓу украинскиот политиколог Дмитриј Суворов и гостинот Андреас Маурер, германски политичар.

  Маурер рекол дека во нападите во источна Укрина, поточно во Донбас, загинале 200 деца. Суворов го демантирал ова и побарал релевантни докази за овие наводи.

  Како што објави „Спутник“, во намерата да ги смири тензиите водителот Андреј Норкин се обидел да го фати Суворов за рамото, на што Украинецот жестоко реагирал, по што настанала тепачка.

  „Читам многу коментари за тоа дека наводно ме натепале. Смешно е кога ги читам наводите дека Норкин го истепал Суворов, јасно се гледа дека тој тргна кон мене и ме нападна, а јас тргнав во контранапад, но ме спречија. Неколку луѓе против еден типичен руски свет. Не можам да кажам дека победив, но не ни изгубив“, напишал Суворов на „Фејсбук“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.