6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИДЕО: Тринаесет тројки на Кари, нов НБА рекорд

  Стеф Кари, според многумина најдобриот шутер за три поени во историјата на НБА лигата, постигна 13 тројки на натпреварот против Њу Орлеанс, што преставува нов рекорд во лигата.

  https://www.youtube.com/watch?v=p6psFip8Jkw

  Против ЛА Лејкерс, пред два дена, Кари не постигна ниту една тројка, со што ја прекина низата од 157 натпревари на кои погодил најмалку еден шут за три поени. Лошото издание против Лејкерси, Кари, во целост го надомести, со неверојатната партија против Њу Орлеанс и поебдата на Голден Стејт 116-106.

  Кари постигна 46 поени, на кои придодаде по пет скока и асистенции, тој погоди 13 од 17-те обиди за три поени.

  „Шефот Кари“, претходно го делеше првото место на вечната листа заедно со Коби Брајант и Донијел Маршал.

  Против Њу Орлеанс по неколку лоши изданија добро одигра и Клеј Томпсон, постигна 24 поени, а Кевин Дурент уфрли два коша помалку.

  Ентони Дејвис со 33 поени и 13 скокови го предводеше Њу Орлеанс кој сезонава сеуште нема победа.

  Резултати: Шарлот-Индијана 122:100, Филаделфија-Јута 84:109, Вашингтон-Хјустон 106:114, Чикаго-Орландо 112:80, Оклахома-Мајами 97:85, ЛА Клиперс-Детроит 114:92.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.