6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Со „Зајди, зајди“ до бронза на Светското првенство

  Романката со италијански пасош, Александра Агиургиукулеше, освои бронзен медал на Светското првенство во ритмичка гимнастика, чиј домаќин е Софија.

  Агиургиукулеше, кореографијата ја имаше подготвено со звуците на една од најубавите македонски песни „Зајди, зајди“.

  Инаку, Агиургиукулеше е родена во Романија, но живее во Удине и неколку години е дел од репрезентацијата на Италија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.