6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Ракометниот капитен Кирил Лазаров со новогодишна честитка до фановите

  Капитенот на македонската ракометна репрезентација и член на францускиот ракоментен клуб „Нант“ преку кратко видео обраќање им ја честиташе новата година на фановите, членовите на школата за ракомет „Кирил Лазаров“ и на сите Македонци.

  Инаку, ракометната репрезентација на Македонија ги одработува подготовките за Европското првенство кое на почетокот од 2018 година ќе се игра во Хрватска.

  Желбата кај сите наши репрезентативци е иста – се сонува за нов блесок на Европските првенства и повторување на успехот од 2012 година, кога Македонија беше меѓу најдобрите пет ракометни селекции во Европа.

  Европското првенство за нас стартува на 13 јануари, кога ракометарите излегуваат на мегдан со Словенија, а покрај репрезентацијата предводена од Веселин Вујовиќ во нашата група се и Црна Гора и Германија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.