6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Потресна снимка од градинка: Воспитувачка малтретира дете

  На Фејсбук е објавено видео на кое се гледа како една воспитувачка во приватна сараевска градинка малтретира момче.

  Видеото го објавил Зејд Шото, татко на детето, кој како што наведува, го малтретира воспитувачката Амила Хасечиќ.

  „Нашето дете е добро, фала му на Бога, но другите деца се изложени на ризик и затоа сакаме друштвото да знае“, наопишал таткото.

  Први знаци кои наговестувале дека нешто не е во ред, родителите ги забележале кога детето почнало грчевито да се бори за да не оди во градинка.

  Воспитувачката која го малтретира детето на снимката, и понатаму работи со деца, но во друга градинка во Сараево.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.