6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  (Видео) Пекол во Австралија: Масовно умираат диви коњи поради жештините

  Бранот на екстремни температури повеќе од една недела создава проблеми за Австралија. Повеќето дневни температури достигнуваат речиси 50 степени Целзиусови.

  Температурите рушат стогодишни рекорди – минатата недела дури пет дена биле меѓу десетте најтопли во историјата на континентот.

  Екстремните температури и суши исто така доведоа до масовно изумирање на животни. Прво, се појавија информации дека повеќе од еден милион мртви риби се насукале во крајбрежните области. Потоа медиумите објавија дека топлината за само два дена убила дури една третина од лилјаците во Нов Јужен Велс.

  Австралија не се сеќава на ваква топлина и суша, а доказ за тоа е и фактот што во изминатите неколку дена дошло до масовно умирање на диви коњи.

  Чувари на парк во близина на Алис Спрингс вчера пронашле повеќе од 90 мртви, изгладнети и дехидрирани диви коњи. Уште 200 биле пронајдени во екстремно тешка состојба и биле еутанизирани.

  Еден од жителите, Ралф Тарнер, објави ужасни фотографии од мртвите коњи.

  Друг жител, Рохан Смит, за Би-би-си изјавил дека во областа каде што се пронајдени мртвите коњи се наоѓа езеро. Коњите пиеле вода од ова езеро, но тоа пресушило и тие останале без извор од кој ќе ја гасат жедта.

  Мештаните и чуварите во паркот за Би-би-си рекле дека поради топлината во оваа област магариња, па дури и камили умираат од жед.

  Од друга страна, метеоролозите немаат добри вести – најавуваат дека високите температури ќе продолжат и во наредните денови.

  Latest Posts

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.