6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Видео од мало девојче кое ќе ве натера да размислите: Има само 8 години, а не се откажува од соништата (видео)

  Осумгодишно девојче од Филипини живее со своите родители и 4- годишната сестричка на улица.

  Иако последните неколку денови Тајланд го погоодија монсунски дождови, таа најде начин да ја заврши својата домашна задача.

  Роналд Виланев го снимил девојчето како ја става јакната преку глава за да ги сокрие тетратките од дождот. Таа у рекла дека учи за да може еден ден да се тргне од улиците.

  „Додека семејството спиело, таа пишувала домашно. Беше некаде околу 7 часот . Сигурно ќе успее во животот, зошто и покрај тешкоте услови не бараше оправдание да не ја заврши домашната задача“ рекол Роланд.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.