6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Видео: Огромен кит ги молел нуркачите за спас – за она што следувало никој не бил одготвен

  Можеме да се обложме дека кој и да ја ставил оваа мрежа за ракови, не очекувал дека всушност во неа ќе се фати нешто огромно како кит. За жал, тоа и се случило и скоро го чинело китот живот.

  Искусните нуркачи го воочиле овој несреќен кит и забележале дека бара помош. Му се приближиле и успеале да го спасат.

  Акцијата траела 5 минути, а начинот на кој китот им се заблагодарил на нуркачите навистина предизвикува солзи во очите.

  Погледнете:

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.