6 C
Skopje
вторник, јуни 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Се омажила за својот свекор: Прво беше за сигурност, но потоа…

  Четириесет и шестгодишната вдовица М.М. од околината на Ниш се омажила за својот свекор (76), таткото на нејзиниот покоен маж, поради неговата пензија, но…...

  Таа попрска сода бикарбона на душекот, а кога ќе видите зошто сами ќе го сторите тоа

  Можеби не би сакале да признаеме или едноставно не размислуваме за тоа, но душеците на кои спиеме се вистинска почва за бактерии и нечистотија....

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  Видео: Нивната врска е бизарна – тој има 19, а таа 72 години, се венчале по 2 недели

  Деветнаесетгодишниот Гери Хардвик ја запознал 72 годишната Алмеда во пицерија. Сега се маж и жена и отворено разговараат за својата врска и сексот.

  Мислат дека нивната врска не е чудна, иако Гери е помлад од еден од внуците на Алмеда.

  Летото 2016 година Алмеда не ни сонувала дека ќе се заљуби во тинејџер кога отишла да јаде во популарен американски ресторан. После само две недели Гери ја запросил Алмеда.

  Гери вели дека завршил несреќна врска со 77 годишна жена и дека во Алмеда, баба на шест деца, се вљубил на прв поглед.

  Парот живее во Тенеси и велат дека се многу среќни.

  -Ако некого сакаш, годините се само број. Сега веќе две години сум во брак со својата сродна душа. Знам дека е тој оној со кого сакам да го поминам остатокот од животот, штом го погледнав во очи видов љубов, вели Алмеда.

  -Прво што забележав се нејзините преубави очи. Алмеда има предобар карактер, секогаш е насмеана, а хемијата меѓу нас е силна. Имаме слични интереси и хобија, а помладите жени никогаш не ме привлекувале. И кога имав 13, 14 години попривлечни ми беа постарите жени. Тоа и го кажав на својата баба која ме растеше и малку се плашев од нејзината реакција, но таа тоа го прифати, вели Гери.

  -Прв пат водевме љубов вечерта пред нашата венчавка. Тоа беше неверојатно искуство, Алмеда е одлична љубовница, вели Гери.

  Сепак, некои не ја прифаќаат нивната врска, а меѓу нив е и синот на Алмеда, кој со мајката не разговарал откако се сретнала со Гери.

  Арон и Индиана Елиот, внуците на Алмеда исто така тешко го прифаќаат изборот на својата баба, но велат дека важно е да е среќна.

  Latest Posts

  Се омажила за својот свекор: Прво беше за сигурност, но потоа…

  Четириесет и шестгодишната вдовица М.М. од околината на Ниш се омажила за својот свекор (76), таткото на нејзиниот покоен маж, поради неговата пензија, но…...

  Таа попрска сода бикарбона на душекот, а кога ќе видите зошто сами ќе го сторите тоа

  Можеби не би сакале да признаеме или едноставно не размислуваме за тоа, но душеците на кои спиеме се вистинска почва за бактерии и нечистотија....

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  АКТУЕЛНО

  Пред спиење ставам ракија на косата – неверојатен трик од мојата баба: Кога ќе се разбудите наутро ќе видите чудо

  Ќе ви ја откријам тајната на убавата и бујна коса што ми ја кажа баба ми, пред многу години, кога ја прашав како нејзината...

  (ВИДЕО)Како студентот пред целиот клас му докажа на професорот дека Бог постои!

  Едноставно и логично, дали ја знаете оваа приказна? Почетокот на дваесеттиот век… На Универзитетот во Берлин, професор ги предизвика студентите прашувајќи: Дали Бог создаде се...

  „Сега ќе ви раскажам како ме наместија да земaм жена од Албанија“

  Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балkaнскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат...

  Отидов да се вакцинирам и и испратив фотографии на мајка ми. Таа ми одговори: „Па, ти си сега ОВЦА“ и така започна СЕМЕЈНИОТ КОНФЛИКТ

  Британецот по име Лоренс имал 23 години кога дознал дека никогаш не примил вакцина. Тој дозна за тоа во клиниката на...

  Ми рече, или вака ќе правиш, или да си ги собереш „парталите“ и да те нема – си ги собрав

  Човекот за кој се омажив, многу го сакав иимав чувство дека го познавам цел живот. Бевме долги години во врска и навистина изгледаше дека,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.