6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (ВИДЕО) НБА: Нов трипл дабл на Вестбрук

  Расел Вестбрук ја продолжи импресивната низа од почетокот на сезоната во НБА лигата. Бекот на Оклахома сериозно ја истакнува кандидатурата за МВП на сезоната бидејќи во првите 19 натпревари во просек бележи „трипл дабл“ на секој натпревар.

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=KXUV5NVY5L0

  Оклахома победи во Њујорк 112:103, го забележа 11-от триумф во 19-от натпревар сезонава. Вестбрук забележа нов „трипл дабл“, кој е негов 45-ти во кариерата.
  Бекот на Оклахома натпреварот го заврши со 27 поени, 18 скокови и 14 асистенции. Неверојатен е податокот дека Вестбрук во првите 19 мечеви во просек бележи „трипл дабл“ на секој натпревар (30,9 поени, 11,3 асистенции, 10,3 скока).

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.