6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИДЕО: На прв поглед изгледа како да живее во обична дупка – од внатршноста ќе се воодушевите

  Дан Прајс целиот свој живот го посветил на уметноста, а повеќе од две децении живее мошне скромен живот, што за повеќето луѓе е несфатливо. Дан е познат по прекарот Хобит, а кога ќе видите каде живее, ќе сфатите зошто така го викаат.

  Да се влезе внатре и да се излезе, не е баш едноставно. Неговата куќа неодоливо потсетува на Хобит куќа.

  Внатрешноста од друга страна изгледа мошне удобно. Секој квадратен метар е искористен максимално.

  Дан живее во хармонија со природата. Животот во шумите на Орегон му овозможува мир, во кој ужива и кој му овозможува максимално да се посвети на уметноста, далеку од градскиот метеж.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.