6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИДЕО НА КАЛУЃЕРКА ВО ДУБРОВНИК ГИ ЗАПАЛИ МРЕЖИТЕ: Возачите не можеа да поверуваат што брка оваа жена (ВИДЕО)

  На социјалните мрежи видео од калуѓерка како брка куфер по улиците на Дубровник стана вистински хит на интернет.

  Видеото е снимено во Дубровник, а жената се обидува да стигне до куферот кој поради тркалата и забрзувањето на удолницата упорно ѝ бега.

  Оваа необична ситуација ги насмеа возачите кои ја видоа во живо, но и корисниците на социјалните мрежи кои можеа да го погледнат видеото на страницата Сообраќајни незгоди и незгоди.

  И овој пат немаше коментари.

  – Отпрвин мислев дека шеикот трча, а калуѓерката хахахаха!; Не вреди ни да и купиш автобуска карта…вака е побрзо; Секоја чест за неа…. Таа е во добра форма, јас не би отишол ниту на половина пат; Кој е побрз? – Усеин Болт или дамата зад куферот? – се само дел од коментарите под видеото.

  На крајот, нејзините напори вродиле со плод, а таа успеала да го запре куферот, веднаш до комбе кое минувало, а чиј возач зачудено гледал во глетка што сигурно не ја видел досега.

  ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.