6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Мицкоски: Потребни се предвремени парламентарни избори

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку видео браќање на „Фејсбук“ порача дека се потребни предвремени парламентарни избори на кои, како што вели, народот ќе одлучи дали е за понижена Северна Македонија или, пак, за напредна и успешна Република Македонија.

  „Денес по водство на Заев, Македонија е поделена, поранлива и послаба. Затоа потребни се предвремени парламентарни избори. Избори на кои вие, народот ќе одлучите дали сте за понижена Северна Македонија или пак сте за напредна и успешна Република Македонија.
  Избори на кои ќе ги победиме црнилата. Избори со кои ќе ја донесеме зората. Ова е борба на нашата генерација и затоа изгреј зоро на слободата. Избори за Република Македонија“, вели Мицкоски.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.