6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИДЕО: Куче со денови ја чека сопственичката пред вратата од болницата

  За кучето често се вели дека е најдобар пријател на човекот, а тоа уште еднаш се докажа дека е точно.

  Сандра Иниеста девојка од Шпанија, по враќањето од одмор со својот татко и кучето Маја, морала да оди итно на операција откако добила големи болки во стомакот.

  22 годишната девојка имала воспаление на слепото црево, а операцијата била успешна. Меѓутоа, Сандра веќе цела седмица лежи во болница, а нејзиното куче одбива да оди дома.

  Двегодишното куче од расата Акита, веќе 6 дена лежи во болницата чекаќи ја својата сопственичка, и покрај обидите на таткото на Сандра да ја одведе дома.

  https://www.youtube.com/watch?v=2sZ4qaGTwqg

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.