6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ВИДЕО: Кливленд убедлив, ГС мизерен

  Кошаркарите на Кливленд со убедлива победа, на најголемите фаворити за титулата Голден Стејт со убедлив пораз ја отворија новата сезона во НБА лигата.

  https://www.youtube.com/watch?v=ayR329NAb_0

  Кливленд, актуелен НБА шампион, одбраната на шампионскиот прстен ја започна со убедливиот триумф над Њујорк 117:88.

  Леброн Џејмс уште во првиот натпревар забележа „трипл-дабл“ (19 поени, 14 асистенции, 11 скокови). Кајри Ирвинг мечот го заврши со 29 поени, а Кевин Лав со 23 поени и 12 скокови.

  Њујорк, кој состави амбициозен тим, на шампионот му пружи отпор само во првото полувреме. Кармело Ентони постигна 19, а Дерик Роуз 17 кошеви за Никси.

  Вицепрвакот и според многумина најголемиот фаворит за освојување на титулата, Голден Стејт, во првиот меч доживеа дебакл против Сан Антонио 100:129.

  Спарси во чии редови повеќе го нема Тим Данкан, кој по две децении замина в пензија, доминираа од првата до последната минута,  во секоја од четвртините уфрлија најмалку 30 поени и заслужено победија.

  Кавај Ленард со 35 поени го предводеше тимот, а брилијантен учинок имаше и Ламаркус Олдриџ (26 поени, 14 скокови).

  Кевин Дурент со 27 поени и 10 скокови, односно Стеф Кари со 26 поени беа најефикасни кај Голден Стејт.

  Портланд со победа стартуваше во новата сезона, благодарение на неверојатниот Демијан Лилард. Портланд ја совлада Јута 113:104, а Лилард постигна 39 поени. Јута на овој меч настапи без своите двајца најдобри играчи Хејворд и Фејворс.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.