6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  (ВИДЕО) Индонезиската полиција со змија присилила осомничен на признание

  Индонезиската полиција се извини и вети дека ќе преземе дисциплински мерки против своите работени откако во јавноста „протече“ видеоснимка на која се гледа како полицајци околу вратот на осомничен намотуваат жива змија обидувајќи се да го натераат да признае кражба на мобилни телефони.

  На снимката која се појави на интернет се гледа како осомничениот беспомошно стенка, со рацете врзани на грбот, додека полицаецот кон неговото лице ја турка змијата испрашувајќи го за тоа колку мобилни телефони украл. Додека мажот се грчи на земја со затворени очи, полицаецот гласно го прашува: „Колку пати крадеше мобилни?“, на што осомничениот преплашен одговара: „Само двапати“.

  Но, полицаецот не се откажува и на осомничениот му се заканува дека змијата ќе му ја турне во уста и во панталони.

  Шефот на папуанската полиција Тони Анада Свадаја јавно се извини објаснувајќи дека „инспекторите не си ја вршеле должноста професионално“. Тој додаде дека се обиделе да изнудат признание на сопствена иницијатива и објасни дека змијата била „питома и неотровна“.

  „Преземени се чекори против службениците“, кажа тој, истакнувајќи дека полицајците не го нападнале физички осомничениот.

  Вероника Коман, адвокатка која се залага за почитување на човековите права и е фокусирана на областа Папуа, смета дека користењето змија во обид да се изнуди признание на осомничено лице е чисто мачење и дека тоа не е прв случај во тој регион.

  Потсети дека полицијата на ист начин употребила змија настојувајќи да добие признание од еден нејзин клиент кого го сметале за сепаратист.

  Портпаролот на папуанската полиција одговори дека тој случај не му е познат.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.