6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ( Видео) Израел победник на Евровизија 2018

  Нета Барзилај од Израел со песната „Тоу“ го воодушеви жирито и публиката и триумфираша на 63.издание на Евровизија, што се одржа во Лисабон. Второто место му припадна на Кипар.

  За најдобра песна се натпреваруваа 26 финалисти, а победникот беше прогласен врз основа на гласови на жирито и 43 земји учеснички.

  Домаќини на вечерта, беа четирите дами: Катарина Фуртадо, Даниела Руа, Филомена Каутела и Силвија Алберто.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.