6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИДЕО: Излегол во двор и наишол на двоглава змија – ова е најшокантна глетка што ќе ја видите

  Во американската држава Вирџинија неодамна е пронајдена двоглава змија за која научниците утврдиле дека има два дишника и едно срце и бели дробови.

  Змијата минатата недела во својот двор ја нашол Американецот кој повикал надлежни служби, кои го однеле рептилот во Центарот за диви животни. Змијата потоа била префрлена во болница на испитување.

  Биолозите веруваат дека двете змиски глави може да казнат и да исфрлат отров.

  Двоглавата змија е исклучително ретка појава бидејќи не живеат долго, а оваа најверојатно ќе заврши во зоолошка градина, што може да ѝ загарантира подолг живот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.