6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) За малку избегната тепачка меѓу Пленковиќ и опозициски пратеник

  Во хрватското Собрание за малку беше избегната физичка пресметка меѓу премиерот Андреј Пленковиќ и пратеник од опозициската партија Мост. До инцидентот дојде откако Никола Грмоја го обвини Пленковиќ дека работи за интересите на Србија, на што Пленквоиќ неколкупати нервозно му возврати на обвинувањата, по што стана и тргна кон него.

  На собраниската седница беше дискутирано за прашањето за поглавјата кои Србија ги отвора во ЕУ, а дека Загреб не се ни обидува тоа да го блокира.

  На видео снимката може да се види дека Пленковиќ видно нервозен оди кон Грмоја, но неколку пратеници се собраа меѓу нив за да не дојде до поголем инцидент.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.