6 C
Skopje
сабота, декември 2, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИДЕО: Еве како да направите домашен сладолед од една состојка

  Ако некој ви каже дека има рецепт за сладолед, за кој ќе ви е потребна само една состојка, сигурно нема да му поверувате. Но таква рецепт всушност постои и на вас ви останува само да ја пробате и да уживате во здрав, кремаст и освежувачки десерт.

  сладолед

  Бананата е доста специфичен плод, со посебна текстура и богат вкус и токму во овој вкусен плод се крие тајната на најфиниот крем сладолед без дополнителни шеќери.

  Подготовка на сладоледот од банана е многу едноставна видете ја во ова видео:

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.