6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  (Видео) ДУИ очекува СДСМ да си стои на договорот за заеднички кандидат за претседател

  Коалциониот партнер на СДСМ, ДУИ, очекува СДСМ да си стои на договреното и на претседателските избори да излезат со консензуален кандидат. Бујар Османи од ДУИ не сакаше да ги коментира имињата што кружат во јавноста, однсно дали би ги поддржале Стево Пендаровски или Денко Малески за претседателски кандидати. Тој додаде дека сè уште е рано да каже дали тие ќе извадат свој предлог на маса за кој ќе бараат поддршка од коалционерите.

  „Начелен договор за консезуален кандидат постои со СДСМ уште кога се формира коалицијата. Сметаме дека државата треба да ги надмине етничките и партиските пречки затоа што претседателот треба да биде фигура што ги спојува сите. Не сакаме да се доведеме во ситација како со Ѓорге Иванов, кој не ја извршуваше функцијата како што треба. Се обидовме оваа идеја да ја реализираме со ВМРО-ДПМНЕ, но не успеавме, од таму одбија. Се надеваме дека со СДСМ ќе најдеме заеднички прифатливо решение“, рече Османи.

  Претходно, потпретсдателката на СДСМ, Фросина Ременски, изјави дека сите опции се во игра не отфрлајќи ја можноста за заеднички предлог што ќе би го поддржле партиите од парламентарното мнозинство.

  „Прашањата меѓу коалиционите партнери во Владата се водат во рамките на партиите и тие не се завршени. Консултации и анализи постојат, но сè уште не сме го отвориле прашањето за можните кандидати и дали тоа ќе биде концептот на консензуален кандидат. Секако, сите опции се отворени за разговор и секако дека ќе избереме најсоодветен начин да можеме да ги обединиме граѓаните за изборот на кандидат на СДСМ“, изјави Фросина Ташевска-Ременски по завршување на средбата во Државната изборна комисија.

  Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, пак, кандидатот за претседател ќе го обелодени на конгрес во Струга, кој ќе се одржи на 16 февруари. До тогаш на отворениот оглас ќе се пријавуваат кандидатите по што париските органи ќе одлучат со кој ќе излезат на претседателските избори.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.