6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Дејвид Хаселхоф се прошета во домашна наметка во снег до колената

  Повеќе од 41.000 луѓе беа затрупани во снегот од понеделникот во Салцбург, меѓу кои и холивудскиот актер и пејач Дејвид Хаселхоф (66), пишуваат австриските медиуми. Но, на ѕвездата на „Спасувачката служба” очигледно не ѝ студи. И покрај толку снег, тој ја облече домашната наметка, ја стави капата на главата, ги обу чизмите и скокна во снегот.

  Walleggalm

  It’s going to be sunny tomorrow and the rest of the week. My concert is on Thursday at 2pm guarantee it will be awesome! Walleggalm… Die Megaalm in Saalbach Hinterglemm

  Gepostet von David Hasselhoff am Montag, 14. Januar 2019

  Тој сакаше да се прошета до џакузито, но снегот, кој му беше до колената, ги прекина неговите планови. Кога сфати колку е ладно, Дејвид се врати во својата куќа, а пред тоа ги повика сите на својот концерт в четврток.

  „О, мој Боже, појдов до џакузито, но не можам, премногу е студено“, се насмеа Дејвид, а неговите следбеници му кажаа дека во Австрија не е топло како на плажите на Малибу.

  Инаку, во Австрија, поради снегот, многу луѓе се спречени да дојдат или да заминат од земјата. Неколку луѓе дури и починаа.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.