6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  (Видео) Двегодишно момче во Шпанија веќе шести ден во дупка длабока 100 метри

  Спасителите веќе шести ден се обидуваат да го пронајдат двегодишното момче кое падна во дупка во јужна Шпанија.

  За време на семејна прошетка, тој падна во дупка длабока над 100 метри и широка само 25 сантиметри, пишува Би-би-си.

  На местото на несреќата се собраа многу луѓе кои им даваат поддршка на родителите на малиот Џулен, а спасувачите работат и дење и ноќе.

  Со оглед на фактот дека момчето падна во дупката пред шест дена, на 13 јануари, прашање е дали сè уште е жив, но родителите и спасувачите не губат надеж.

  Таткото, Хозе Росело, рече дека неми и на неговата сопруга им се „скршени срцата” поради долгото чекање.

  „Се чувствувам како да спасувањето трае неколку месеци. Ние нема да се откажеме. (…) Ние веруваме дека ангелот ќе ни помогне и дека ќе го најдеме жив нашиот син”, им рече Росело на новинарите.

  Владиниот претставник Марија Гамез рече дека спасувачите ја споредиле ДНК од влакното на косата на Џулен кое го најдоа во дупката со ДНК од шише од кое пиеше, што им е потврда на спасувачите дека момчето е на дното на бунарот.

  Но, детето се наоѓа премногу длабоко за машините и опремата на спасителите, а поради стврднатата почва и камењата што паднале кога момчето пропаднало во дупката работници не можат да видат повеќе од 70 метри длабочина.

  На таа длабочина забележале една мала кеса лижалки.

  Спасувачите почнаа да копаат два тунели во четвртокот, еден паралелно со дупката и другиот вертикален. Тие очекуваат да имаат пристап до најдлабокиот дел од дупката во рок од 24 до 48 часа.

  Родителите неодамна доживеаја уште една страшна трагедија, пред две години нивниот втор син, тригодишниот Оливер, почина од проблеми со срцето.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.