6 C
Skopje
четврток, октомври 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  ДАЛИ ГИ ИМАТЕ ОВИЕ РАНИ НА УСТАТА? Ве предупредува за сериозна здравствена состојба

  Белите и многу иритирачки рани во устата кои пецкаат и болат при контакт со јазикот или храната се нарекуваат рани. Ако сте...

  ВИДЕО: ГС Вориорс го декласираа Кливленд

  Голден Стејт води против Кливленд со 2-0 во финалната серија во НБА лигата. Бранителот на титулата во вториот меч, со извонредна игра во одбраната убедливо го порази Кливленд 110-77. Од почетокот на сезоната кошаркарите на Голден Стејт ја забележаа 87-та победа со што го израмнија рекордот на легендарната генерација на Чикаго Булс од сезоната 1995/1996.

  https://www.youtube.com/watch?v=NZYXNofi6zI

  Кливленд во Оракл арената во Оукленд имаше приклучок само во првата четвртина, потоа Дрејмонд Грин со две тројки ја најави победата на Голден Стејт. Проблемите на Кливленд продолжија кога Кевин Лав поради повреда го напушти теренот. Крилниот центар по еден дуел со Херисон Барнс се здоби со потрес на мозокот и неговиот настап во третиот меч е неизвесен.

  Голден Стејт на овој меч одново демонстрираше извонредна тимска одбрана, а во нападот од играчите кои влегова во игра само Брендон Раш не успеа да постигне поени.

  Дрејмон Грин со 28 поени, седум скокови и пет асистенции го предводеше тимот до победата. Стеф Кари на теренот мина 24 минути и постигна 18 поени, а Клеј Томпсон реализираше еден поен помалку.

  Кај поразениот тим само тројца играчи постигнаа двоцифрен број на поени, Леброн Џејмс со 19 поени, осум скока и девет асистенции беше најдобар. Потфрли и на овој меч Кајри Ирвинг кој постигна само 10 поени.

  Финалната серија сега се сели во Кливленд, а третиот меч ќе се одигра во ноќта помеѓу среда и четврток.

  Latest Posts

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  ДАЛИ ГИ ИМАТЕ ОВИЕ РАНИ НА УСТАТА? Ве предупредува за сериозна здравствена состојба

  Белите и многу иритирачки рани во устата кои пецкаат и болат при контакт со јазикот или храната се нарекуваат рани. Ако сте...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.