6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (ВИДЕО) Границата меѓу Тихиот и Атлантскиот Океан

  Како на географска карта, јасно исцртана линија ги дели Пацификот и Атлантскиот Океан, а нивните води, иако звучи неверојатно, како никогаш да не можат да се измешаат.


  Станува збор за појава што се очекува да исчезне во наредните денови.

  Според стручњаците, водите на двата океана се мешаат, но процесот трае малку подолго од очекуваното. Според нив, потребни се неколку дена за да се измешаат неколку сантиметри од водите со различна густина и боја, на што влијаат многубројни фактори.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.