6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  (Видео) Град на духови со идентични вили

  Незавршениот луксузен градежен проект во Турција, кој е прекинат на половина од работите, се повеќе наликува на град на духови, во кој доминираат стотици идентични вили. Сиви мини дворци со две куполи, на три ката и готски украси – вака мора да изгледа секоја вила и не е дозволено да има никаква измена во изгледот.

  Burj Al Babas е 200 милиони долари ,,тежок” проект, лоциран во близина на местато Мудурну, во северозападна Турција, на половина пат помеѓу Анкара и Истанбул.

  Кога градежниците и инвеститорите на фирмата ,,Сарот проперти” западнале во финансиска криза, стотици вили кои наликуваат на француските дворци биле оставени недоизградени.

  Градбата на овој амбициозен проект започнала во 2014 година, а секој дворец било планирано да се продава за 400.000 до 500.000 долари. Дел од дворците се продале, но во меѓувреме инвеститорите се повлекле и сета идеја паднала во вода.

  Не се дозволени никакви промени во градбата на вилата, секој мора да биде идентичен, што се однесуав до ентериорот, тука секој купувач би можел да одлучи како ќе изгледа таа.

  Секоја вила се протега на 324 метри квадратни, но е речиси залепена за соседната идентична вила, што значи дека нема место за градина или зеленило, ниту пак за приватност. Во центарот на населбата требало да има класична градба која би вклучувала продавници, детски градини, турска бања, кина и спортски сали. Комплексот, освен централното градба, било планирано да има и цела низа спортски терени, како и аквапарк.

  Пред да бакротирааат ивеститорите биле изградени 587 вили, но дел од останатите изведувачи и инвеститори се надеваат дека проектот може повторно да продолжи и да се изградат сите 732 вили.

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.