6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  (Видео) ГДУ: Филипче и тимот што раководи со Клиничкиот центар да не се правдаат со претходната власт

  Во склоп на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ , во оделот хирургија има дива депонија во која најверојатно има и медицински отпад, реагираа преку соопштение од Граѓанско Демократската унија. Од партијата заедно со соопштенеито испратија и низа фотографии и видео снимка.

  „Влезот на интерна медицина, којашто треба да важи за најреномирана државна здравствена институција во Македонија е со искршена табла, а ходниците се прокиснати и излупени.

  Клиниката за очни болести може да се „пофали“ со распаднати и искршени прозори.

  До детската клиника има фабрика со оџаци и истата активно го загадува воздухот во близина на болните дечиња“, стои во соопштението на ГДУ.

  Оттаму посочуваат дека македонското здравство се наоѓа во очајна положба, а до министерот за здравство, Венко Филипче, и тимот којшто раководи со Клиничкиот центар, упатија апел да не се правдаат со претходната власт и недостатокот на средства бидејќи за да се решат овие проблеми, како што посочија од ГДУ не е потребна астрономска сума на пари, туку едноставно желба да се сработи нешто за доброто на сите граѓани.

  „Г-не Филипче, доволно време сте министер, немате простор за оправдувања! Ова што следува не е погодно за драмска пропаганда од типот „еве и јас го вакцинирам моето најмило“. Прашуваме: Кој и колкава одговорност ќе понесе поради фактот што Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ повеќе личи на напуштен мексички затвор, отколку на модерен комплекс клиники во земја со евроатлантски аспирации?

  Бараме одговорност за ова ситуација од личноста што стои на врвот на пирамидата, а имено министерот Венко Филипче. Бараме од него да се повлече од функцијата, бидејќи како што гледаме не е добар менаџер и ете не успева да се справи со овие проблеми“, се вели во соопштението.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.