6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Вилата на Опра Винфри настрада во невремето во Калифорнија

  Два дена по доделувањето на „Златните глобуси“, Опра Винфри повторно е во центарот на вниманието, но не поради нејзиниот моќен говор на свечената церемонија или, пак, шпекулациите за можна претседателска кандидатура, туку поради поплавите и лизгањето на земјиштето со кои Калифорнија се бори во моментов.

  Имено, познатата ТВ-водителка има вила во Санта Барбара, па нејзиниот имот и оние на нејзините соседи се здобиле со сериозни оштетувања. Покарај материјалните штети, поради обилните врнежи во Калифорнија регистрирани се и смртни случаи.

  Најмалку 13 лица загинале, а властите стравуваат дека овој број би можел да биде уште поголем. Неколку куќи се уништени, а првите спасувачи кои пристигнале на местото на несреќата спасиле околу педесетина луѓе.

  „Повторно се молиме за нашата заедница во Санта Барбара“, напиша Опра во вторникот на социјалните мрежи и сподели фотографии од нејзиниот двор прекриен со кал, како и од хеликоптерите кои спасуваат луѓе од погодените области.

  Ова е втората катастрофа што за кратко време ја погоди Калифорнија. Минатиот месец оваа американска држава се бореше со страшни пожари кои речиси ја уништија вегетацијата.

  Опра објави и видео на кое се гледа како со чизми шета низ калта и констатира дека куќата зад неа исчезнала.

  Инаку, еве како изгледа куќата на Опра во Калифорнија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.