6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИДЕО: Веднаш после раѓање, новороденче му падна од рацете дирекно на глава, а докторот се правеше како ништо да не се случило

  Кога брачниот пар Моник и Дерик Роџерс од Аризона дознале дека нивните близначиња ќе бидат родени пред време, им било важо само да бебињата бидт живи и здрави. Меѓутоа не можеле ни да замислат дека едно од бебињата ќе биде повредено веднаш по раѓање во болницата.

  На видеото кое Дерик го снимил веднаш после пораѓајот, а сега го објавил и на социјалните мрежи, јасно се гледа моментот кога дно од бебињата им паѓа од раце и удира во пултот и само брзата реакција на еден од нив спречува бебето да падне на подот.

  Таткото веднаш ја спуштил камерата и рекол на лекарот дека новороденчето паднало поради него, додека тој се однесувал „ладно“ и рекол денка ништо не се случило, а кога му ја покажал снимката замолчел и побегнал.

  Брачниот пар вели дека барем извинување би било доволно, но никој од болчницата не се огласил и затоа решиле да ја објават снимката.

  Инаку девојчето е добро, но родителите се загрижени.Бидејќи падот б можел да остави последици на мозокот на бебето, па наскоро планираат повторни да посетат неуролог.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.