6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВИДЕО: Богут на дебито за Кливленд ја скрши ногата

  Австралиецот Ендру Богут, кој пред неколку денови го засили Кливленд, по само 58 секунди игра во новиот тим ја заврши сезоната.

  Богут се повреди во дуел со Оскар Вајт на почетокот на втората чевртина на натпреварот со Мајами.

  „Ова е навистина тежок момент. Бевме возбудени поради неговото доаѓање. Кога се судрија слушнав дека пукна нешто. Застанав до него и веднаш ми кажа дека ја сршил ногата“, изјави Леброн Џејмс.

  Иако сеуште не се огласил лекарскиот тим на Кливленд, извесно е дека Богут ја заврши сезоната.

  Богут 12 години е дел од НБА лигата, беше прв пик во 2005 година, во кариерата настапувал за Милвоки, Голден Стејт и Далас.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.