6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Авион се урна меѓу куќи во Иран, само еден патник ја преживеал несреќата

  Ирански воен товарен авион „боинг 707“ се урна утрово во станбено подрачје, западно од Техеран. Во несреќата загинаа 15 луѓе, од вкупно 16 кои биле во леталото, соопшти иранската војска.

  „Ројтерс“ пренесува дека преживеаниот е пренесен во болница.

  (Фото: ЕПА)

  „Боингот“ превезувал месо од Бишкек во Киргистан, а несреќата се случила при принудно слетување поради лошите временски услови на аеродромот „Фат“.

  (Фото: ЕПА)

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.